Spotkania
Posłuchaj niesamowitych historii

Piotr Pustelnik
Himalaista, zdobywca Korony Himalajów

Piotr Pustelnik jest trzecim Polakiem (po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim) i dwudziestym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów czyli wszystkie 14 najwyższych gór świata o wysokości ponad 8000m. Zdobycie wszystkich szczytów zajęło mu 20 lat. 

Piotr Pustelnik jest osobą bardzo ciekawą. Przez wiele lat łączył pracę zawodową (doktor inżynierii chemicznej na Politechnice Łódzkiej) z pasją do gór. Wiążą się z tym zabawne historie, które również staramy się przybliżyć słuchaczom.

Ryszard Pawłowski
himalaista, pięciokrotny zdobywca Mount Everest

Ryszard Pawłowski jest jednym z najwybitniejszych polskich Himalaistów. Niemalże całe swoje życie spędził zdobywając wierzchołki najwyższych gór świata – na wszystkich kontynentach. Spotkanie z nim ma charakter rozmowy, podczas której dowiadujemy się w jaki sposób stał się jedynym Polakiem, który pięciokrotnie stał na wierzchołku Mount Everest – najwyższej góry na świecie (8848m n.p.m.).