Piotr Pustelnik
Himalaista, zdobywca Korony Himalajów

„Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie”.

Piotr Pustelnik jest trzecim Polakiem (po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim) i dwudziestym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów czyli wszystkie 14 najwyższych gór świata o wysokości ponad 8000m. Zdobycie wszystkich szczytów zajęło mu 20 lat. 

Piotr Pustelnik jest osobą bardzo ciekawą. Przez wiele lat łączył pracę zawodową (doktor inżynierii chemicznej na Politechnice Łódzkiej) z pasją do gór. Wiążą się z tym zabawne historie, które również staramy się przybliżyć słuchaczom.

W trakcie spotkań Piotr Pustelnik dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem jakie zdobył w trakcie swojej kariery. Bardzo szczegółowo opowiada o wyzwaniach jakie stawiają wspinaczom góry wysokie. problemach związanych z niskimi temperaturami, brakiem tlenu, trudnościach terenowych.

Organizacja wydarzenia nie wymaga żadnego nakładu pracy i zaangażowania ze strony dyrekcji. Posiadamy wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia spotkania, które instalujemy przed i demontujemy po imprezie.

Program spotkania

Spotkania z Panem Piotrem nie dotyczą jedynie jego sportowych wyczynów. Rozmawiamy o pięknie gór, o emocjach związanych z ich eksploracją, o tym jak góry potrafią zmienić człowieka. Staramy się wytłumaczyć jaką należy przejść drogę aby bezpiecznie je zdobywać.

W trakcie spotkań staramy się również wyjaśnić dlaczego Piotr Pustelnik przez 6 lat podejmował próby zdobycia Annapurny (8091m), które sukcesem zakończyły się dopiero za 5 razem, dlaczego potrafił zawrócić 100m przed szczytem a przede wszystkim dlaczego podejmował ryzyko mimo wielu porażek.

GALERIA ZDJĘĆ

NAJBLIŻSZE POKAZY